2019. november 8. (péntek) 06:37

ME-Kart csapat az Automotive Hungary Techtogether 2019 versenyen

A csapatról

Csapatunk a „Go-Kart, Go-Bosch!” verseny kapcsán alakult, ahol a feladatunk egy gyári gokart módosítása, továbbfejlesztése volt oly módon, hogy az automatikus vezetéstámogató funkciókra, például párhuzamos, merőleges- és otthoni környezetben való parkolásra, sávtartásra, adaptív sebességtartásra, GPS alapú navigációra vagy prediktív vészfékezésre legyen alkalmas. Az irányítástechnikai feladatokon túl rengeteg gépészeti és villamos fejlesztést is megkövetelt, ugyanis a versenysorozat végére a gokartunk egy saját tervezésű hajtóművel működött, képes volt elektromos fékezésre és gázadásra, illetve hibrid hajtásra. A versenysorozaton 2013-2016 között vettünk részt és minden évben a csapatunk nyerte el az Abszolút Győztes címet.

Techtogether versenyek Az Automotive Hungary kiállításon megrendezett Techtogether célja a műszaki felsőoktatásban tanulók és a járműipari cégek közötti szorosabb kapcsolatteremtés egy háromnapos versenyen. Az induló csapatoknak előzetes- és helyszíni feladatokat egyaránt meg kell oldaniuk, amelyek az autóipar szinte minden területét érintik. A prezentációs, teszt- vagy szerelési feladatokon túl találkozhatunk 3D tervezési, programozási vagy műszeres mérési feladatokkal is. 2014 óta kapunk meghívást Techtogether versenyekre, amin szívesen indulunk, az utóbbi évben főként új csapattársakkal, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar hallgatóival. Idén 16 fővel indultunk, villamosmérnök, járműmérnök, mechatronikai mérnök, gépészmérnök és mérnökinformatikus hallgatókkal.

Techtogether 2019 eredmények: A ME-Kart csapat több vállalat által is díjazott lett:

-          Hepenix Műszaki Szolgáltató Kft.: I. helyezett különdíj, nyeremény: 100000 forint

-          Tequa International Kft.: I. helyezett, nyeremény: tanfolyami képzés és egy tálca sör

-          MTA Energiatudományi Kutatóközpont: III. helyezett, nyeremény: látogatás a Budapesti Neutron Centrumba

-          Mercedes-Benz Manufacturing Hungary: III. helyezett, nyeremény: ajándékcsomag